GRAND MASTER
CARLSON
GRACIE JR.

Brazilian Jiu-jitsu dünyasında Jiu-Jitsu’nun Prensi (El Principe de Jiu-Jitsu) lakabıyla tanınan Carlson Gracie Jr. 27 Temmuz 1969 da Rio de Janeiro, Brazilya’da doğdu. Brazilian Jiu-jitsu’nun kurucusu Carlos Gracie’nin torunu ve BJJ efsanesi Grand Master Carlson Gracie’nin tek oğludur. 3 yaşında başladığı Jiu-jitsu kariyerine bugün 6. derece siyah kuşak olarak devam etmektedir. Ayrıca ünlü Brezilyalı Judo ustası, Georges Mehdi altında Judo siyah kuşağı da bulunmaktadır. BJJ de kazandığı onlarca galibiyetin yani sıra Brezilya Grekoremen güreş takımında da Güney Amerika’da kazandığı 6 galibiyetle kendine yer edinmiştir.

1993’te Rio De Janeiro Devlet Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar Rio De Janeiro'daki “Şampiyonların Mağarası” olarak bilinen, BJJ, MMA (Karma dövüş sanatları) ve Vale Tudo alanlarında onlarca şampiyon yetiştiren orjinal Carlson Gracie Okulu’nda hocalık yaptı. Carlson hem şampiyonlardan biri olarak, hem de yetistirdiği ve mensubu oldukları Carlson Gracie Arrebentação Competition Takımı'nın bir üyesi olarak 80 ve 90’lı yıllarda BJJ dünyasında başarılarıyla kendinden söz ettiremeye devam etti.

2002‘de Amerika’ya taşınarak, Chicago’da The Carlson Gracie Academy'yi kurdu. Chicago bölgesindeki ilk BJJ akademisi olma özelliğini taşıyan okulda çocuk ve yetişkin grup derslerinin yanısıra bölgedeki bilimum güvenlik güçlerine, askeri personele, amatör ve profesyonel MMA sporcularına eğitim vermektedir. Amerika’daki vaktinin çoğunu Chicago'daki okulda geçiren master, dünyadaki tüm Carlson Gracie Akademilerden gelen yoğun talep sebebiyle yılın büyük bir bölümünü seminerler vererek geçirmektedir.

carlson gracie
wilson junior
WILSON JUNIOR
PROFESÖR

Grand Master Carlson Gracie Jr. altında 3. derece siyah kemer olan Wilson Junior, İngiltere’de birçok şehire yayılmış olan Carlson Gracie takımının hem kurucusu hem de baş eğitmenidir. 1994 yılında Rio’da başlayan ve şampiyonluklarla dolu olan kariyeri 2006’da Brazilian Jiu-jitsu’yu Londra’ya taşıyarak devam etmiştir. Halen hazırda Londra’daki akademinin başındadır.


-Carlson Gracie İngiltere takım kurucusu ve baş eğitmeni.
-Carlson Gracie JR'ın altında üçüncü derece siyah kuşak
-2 kez Greeco Roma güreşinin Brezilya Ulusal Şampiyonu
-Rio de Janerio Jiu Jitsu Şampiyonu
-Luta Livre Rio de Janerio Eyalet Şampiyonu
-Copa Budokan Şampiyonu
-Copa Condor Şampiyonu
-Copa Puc Şampiyonu
-Copa Saporito Şampiyonu
-Freestyle Güreşte Eyalet Şampiyonu

ÇAĞLAR YAZMAN
HEAD COACH

1983 yılında İzmir’de doğdu. Spor hayatına 6 yaşında Judo ile başladıktan sonra Japon Jujutsu ile devam edip siyah kemer oldu. Thailand efsanesi Pat Kongram ile Muaythai ve Kickboks branşlarını müsabık seviyede yaptı. 2011 yılında Brazilian Jiu-Jitsu ile tanıştı ve Türkiye federasyonunda ilk milli sporcular arasına girdi. Jiu-jitsu branşında kendi kilosunda ilk Türk Balkan Şampiyonu oldu. Aynı yıl UWW Grappling ilk milli sporculardan olarak Dünya şampiyonasında yarışmaya hak kazandı. 2016 itibariyle Carlson Gracie ailesine dahil olup BJJ kariyerine Carlson Gracie London takımında Wilson Junior altında devam etti. 2017 yılında Ground and Pound İstanbul’u kurmasıyla beraber Grand Master Carlson Gracie Jr’in da desteğiyle Carlson Gracie ekolünün Türkiye lideri olarak Türkiye’ye getirdi ve takımı yönetmeye başladı. Şu anda akademide Muaythai, Carlson Graice Jiu-jitsu, Kids Martial Arts ve kendisinin derlemiş olduğu GNP combat sistem dersleri verilmekte olup Türkiye şampiyonu sporcular yetiştirmektedir. MMA ve BJJ branşında musabık sporculuğuna da devam etmektedir.


Judo Kahverengi kemer
Japanese Jujutsu Siyah kemer
Brazilian Jiu jitsu Siyah kemer
Muaythai Expert
Grappling ve Jiu Jitsu Milli Atlet

2013 IBJJF European Championship Mavi kemer 2.lik madalyası
2014 IBJJF European Championship Mor kemer 2.lik madalyası
2015 IBJJF The Balkan Championship GI 1.lik madalyası
2014 Fila World Championship Competitor GI/NOGI
2015 Fila World Championship Competitor GI/NOGI
2015 IBJJF Nice France Championship Mavi kemer 1.lik madalyası
2013 Turkish Championship 1.lik madalyası
2014 Turkish Championship 1.lik madalyası
2015 Turkish Championship 1.lik madalyası
2016 Turkish Championship 1.lik madalyası
2017 IBJJF Italy Rome NOGI European Kahverengi kemer 1.lik madalyası
2017 IBJJF Italy Rome GI European Kahverengi kemer 2.lik madalyası
2018 IBJJF British Open GI/NOGI Kahverengi kemer Ultra Heavyweight 1.lik / Open class 2 ve 3.lük
2018 IBJJF London Fall International Open GI/NOGI Ultra Heavyweight Open class 2.lik

çağlar yazman
timur ahenk
TİMUR AHENK
KALİ EĞİTMENİ

Bahad Zu´Bu Mangtas Baraw Kali Ilustrisimo sisteminin kurucusu Grandmaster Epifanio Yuli Romo’nun öğrencisi olarak Türkiyed’eki resmi temsilcisidir. 1983 yılında bir çok kişi gibi Bruce Lee’den etkilenerek İsviçre’de bir Karate okulunda savaş sanatları eğitimine başladı. Karate, Kickboks, Ving Tsun, PSF/JKD, Kali, Silat gibi birçok brans üzerinde deneyim sergilemiştir.

Michael Grüner/Paul Vunak, Philipp Bayer/Wong Shun Leung, Leo T. Gaye, Dog Brothers üyeleri Marc Dany ve Benjamin Rittiner, E.Yuli Romo gibi saygın hocalardan ders alma şansına erişmiştir. Bununla beraber uluslararası güvenlik birimlerine ders vermiştir.

+90 544 467 0 467
Teşvikiye Mah. Ahmet Fetgari Sok.
No:60/A Nişantaşı, Şişli - İstanbul